E-ticarette statik icerik sayfalari

Ülkemizde eticaret sitelerinde en çok gözlemlediğim yanlışlardan biride statik içerik sayfalarında yapılan yanlışlardır. Bunların başında yetersiz hakkımızda sayfaları gelir.

Firma hakkında bilgi vermeye başlamadan önce hitap şeklini belirleyin, yani  önce ben, biz ya da üçüncü şahıs olarak mı hitap edeceğinizi belirlemeniz ve içeriği bu formata göre dizayn etmelisiniz.

Eğer eticaret girişiminiz yeni ise ve düşük bütçeli bir girişim iseniz kendinizi üçüncü şahıs hitap şekliyle göstermek müşterilerinizin gözünde inandırıcılığınızı azaltabilir.

Örneğin ahşap resim çerçeveleri satıyorsanız ve henüz markanız ya da firmanız tanınmıyorsa bir fabrikanız var gibi üretim bandından otomatik olarak kutulanan ürünler depoya sevk edilir vs.gibi bir anlatım yanlıştır.  bunun yerine aldığımız siparişleri konusunda uzman ustamız aynı gün içinde hazırlamaktadır şeklinde bir bilgi daha samimi ve inandırıcı olacaktır.  Müşterilerinize ürünleri nasıl hazırladığınızı işi nasıl yaptığınızı, hedeflerinizi, varsa hikayenizi samimi bir şekilde anlatabilirsiniz. Mümkünse görsel eklemekte inandırıcılığı artırır.

iade prosedürü, kargo prosedürü, site kullanım prosedürü, Bilgi gizliliği ve site kullanımı hakkında bilgiler verirken müşterilerinizin tepkilerini çekebilecek bir içerikten kaçının,

müşterileriniz aldıkları ürünü beğenmeyebilirler, kullanamay uygun olmayabilir her ne sebepten olursa olsun ürünleri sorunsuzca iade edebileceklerini bilmek isterler.

Örnek bir hakkımızda sayfası resimde görülmektedir.

Resimde gördüğünüz hakkımızda sayfası bir firmanın video tanıtımı, ceo mesajı, firma tarihi ve projeleri gibi firmayı tamamen şeffaf şekilde tanıtan ve hiçbir şüpheye yer vermeden tüm bilgileri sunmaktadır. Bu şekilde dizayn edilen hakkımızda sayfaları müşteriye güven verecektir. Unutmayın eticarette ziyaretçinin müşteriye dönüşmesinde siteye duyulan güven çok önemlidir.