Sosyal Medyayı Ürün ve Hizmet Tanıtımı için Nasıl Kullanmalıyız

Son yıllarda sosyal medyanın hızlı gelişimi alternatif bir pazarlama kanalı açtı ve artık tüm ürün tanıtımlarında sosyal medya da reklam mecralarından biri olmuş durumda. Aynı zamanda düşük bütçelerle de sosyal mecralarda reklam verilebilmesi bu pazarı sürekli büyütüyor.
 

Email Marketing - Doğru Konu Satırı Oluşturmak

Email kampanyalarının başarıya ulaşması için öncelikle doğru kişilerden oluşan bir listeye gönderilmesi gerekir.  Doğru kişilere gönderilen her email ise okunacak anlamına gelmiyor. Okunma sayısının artması için ise email konusunun çok iyi seçilmesi gerekiyor.
 

Email Marketing de Bounce Yönetimi

Bounce management yani toplu email gönderilerinizde geri dönen emailleri incelemek, hatalı email adreslerini listeden çıkarmak, birdahaki gönderide aynı hatayı yapmamak çok önemlidir. 
 

Email Marketing - Temiz Liste

Email gönderilerinizi yaptığınız listeyi nasıl elde ettiniz ? eğer bir yerlerden satın alınmış bir listeye gönderi yapmayı düşünüyorsanız bir daha düşünün. Zira bu liste sizden önce onlarca kişiye satılmış olabilir ve listedeki kişiler artık spam maillerden bıkmış ve neredeyse bütün emailleri okumadan çöpe atıyor olabilirler. Bu tip listelere gönderi yapmak kampanyanızın başlamadan hayal kırıklığı yaratmasına neden olabilir. 
 

Email teslim edilebilirliği - SPF Record

Spam mail yani istenmeyen elektronik postalar günümüzde herkesin sorunu. Kullandığımız eposta  programının bu spam, bu değil şeklinde işaretleyerek kimlerle isteyerek posta alışverişi yaptığımızı öğrenmesini sağlıyoruz,  çalıştığımız kurumdaki bilgi işlem sorumluları beyaz ve kara listelerle uğraşır, sunucu tarafında bir takım ayarlar yapmaya çalışır, firewall var ise sürekli kurallar güncellenir vs. nitekim bunların hiçbiri tam anlamıyla sorunumuzu çözmüyor, çünkü spam ile ürünlerini tanıtmak isteyenler sürekli farklı yollarla elektronik ortamı sömürmeye devam eder.