Magento Hakkında Bilinen 5 Yanlış

Günümüzde magento dünyanın 1 numaralı eticaret yazılımı haline gelmiştir, öyleki halen çalışan eticaret sitelerinin %30 a yakının magento altyapısı olduğu istatistiklere yansımıştır.
 

Magento site performansı ve cache yapılandırması

Magento altyapılı bir eticaret siteniz varsa sıklıkla hız problemleri yaşamış olabilirsiniz. Bu yazımızda eticaret sistemi sahiplerinin anlayacağı dilden cache altyapısını anlatacağım.
 

Doğru Seo Nedir, Seo Nasıl yapılmalıdır?

Son zamanlarda arama motoru optimizasyonu (seo) konusu daha çok konuşulur hale geldi, firma sahipleri seo için bütçe ayırmaya başladı, hatta tek işi seo olan firmalarda kurulmaya başladı, ancak her yeni sektörün oluşmasında yaşandığı gibi seo sektöründe de açığı ilk önce fırsatçılar doldurdu, yüzlerce freelancer seo hizmetleri vermeye başladı, hal böyle olunca firmalar sözde seo culara para harcarken kısa süreliğinede olsa arama sonuçlarında yükselince doğru yaptıklarına inandılar, günümüzde bazı alan adları yanlış yapılan seo işlemleri sonucunda listelerdeki yerini tamamen kaybetmiş (sandbox) durumda. Bu durumun onarılması ise güçtür.
 

Magento ile e-ticareti dünya standartlarında yapın

Magento ilk yayınlandığı 2008 yılından günümüze en hızlı gelişmiş eticaret platformudur, 2013 Alexa verilerine göre dünyadaki en büyük 1 milyon eticaret eticaret sitesi içinde %26 lık payı ile 1. sıradadır.
 

Google Anlık Dalgalanmalar - Penguin 4 realtime fluctations

Artık siteniz için yaptığınız tüm çalışmaların sonuçlarını çok daha çabuk göreceksiniz. Bu güzel haberi verirken webmasterları yakından ilgilendiren google pengiun 4 değişikliğinin detaylarınada biraz deyinelim. Google bloğunda Gary Illyes in yayınladığı habere göre 2012 de illk yayınlandığı günden bugüne kadar geliştirilen penguin algoritması güncel 4 versiyonuyla artık anlık değişikliklere karşı daha çabuk tepki verecek.
 

Internette Reklam ve Pazarlama - Kurumsal Blog Oluşturmak

Satış ve Pazarlamanın en önemli ayağı müşteri ile sıcak ilişki kurmaktır. Büyük markalar marka biliniliriğini sıcak tutmak için devasa reklam bütçeleri ayırırlar, böylece markalarını sürekli olarak tüketiciye hatırlatırlar,
 

Google Reklamlarında Önemli Değişiklik

Özellikle küçük işletmeler için google arama özelliği bir pazarlama aracına dönüşmüş durumda. Her geçen gün daha fazla işletme ürün ve hizmetlerini google arama motoru reklamları vererek tanıtmaya çalışıyor.
Özellikle internet üzerinden çok aranan ürün ve hizmetler için de her geçen gün rekabet artıyor ve tıklama başına maliyetleri artırıyor.
 

Eticaret te satışı etkileyen unsurlar

Müşterinin Satın alma kararını etkileyen en önemli etkenler neler ?
Fiyat, marka, güven, geçmiş deneyimler, dedikodu, fırsat, cazip kampanyalar vb.
Bunların hepsi doğru olmakla beraber, sektöre, ürüne ve alıcıya göre önem sıralaması değişiklik gösterir.
 

Profesyonel E-Ticaret Hizmetleri

E-ticaretin büyüyen hacmi yatırımcıların iştahını kabartmaya devam ediyor, perakende ya da toptan ürün pazarlayan herkes eticareti de düşünmeden edemiyor. Ancak girişimcilerin bir çoğu eticareti yanlış değerlendiriyor ve eticarete başlangıcın ilk aşamalarında para kaybediyor daha sonrada vazgeçiyor.
 

E-ticaret Sitelerinde Ödeme Sayfası Başarısı

Eticaret sitelerinde ziyaretçi ya da müşteri istatistikleri incelendiğinde sepete atılan ürün sayısı ile satışı yapılan ürün sayısı arasında ciddi farklar olduğu görülür.